pfr

Sonda

Skąd dowiedziałeś sie o naszej szkole?
WYKŁADOWCY

 

Wykładowcy naszej szkoły to grupa ludzi z pasją i zaangażowaniem.

To ludzie, którzy na co dzień zawodowo stykają się z fotografią w bardzo szerokim znaczeniu.

To ludzie, którzy lubią to, co robią i widzą w tym duży sens.

WYKSZTAŁCENIE

Nasi wykładowcy to absolwenci ważnych szkół fotograficznych, m.in. Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze czy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Katowicach.

Wielu z naszych współpracowników należy także do Związku Polskich Artystów Fotografików.

NAUKA

Nasi wykładowcy są nie tylko czynnie działającymi fotografikami ale także są doskonale przygotowani do przekazywania wiedzy i pomagania w nabywaniu umiejętności.

Pracujemy na ogólnych zasadach zawodowych podstaw programowych (przygotowanie pod kierunkiem egzaminów zawodowych), dodatkowo umiejętnie wzbogacając zajęcia o programy autorskie, wypływające z doświadczenia i dużego zaangażowania w fotografię.

Nasi wykładowcy posiadają niezbędne kwalifikacje do tego, by nie tylko „zarażać” fotografią, ale także rzetelnie i jasno przekazywać wiedzę innym.

PASJA

W ramach poszerzania pasji, jaką jest fotografia w naszej szkole wykładowcy angażują  słuchaczy do działań „poza szkolnych”. Jest to organizacja plenerów, wystaw i projektów fotograficznych (m.in.: SZARAŃCZA WĘDROWNA, NATECHWILE) przy współpracy z innymi ośrodkami sztuki (m.in.: ZPAF, PARK TRADYCJI).

Działania ponadprogramowe realizują nasi wykładowcy z pasji i sensu fotografii, jako narzędzia i środka wypowiedzi twórczej, wzbogacającej wiedzę i doświadczenia praktyczne słuchaczy pod czujnym okiem prowadzących.

Zobacz więcej

Jacek Dziubdziela

Ukończył studia w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie w Czechach /2007/. Absolwent podyplomowych studiów na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie /2009/ i na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu /2016/. Nauczyciel w szkołach fotograficznych w Krakowie i Katowicach.

Zobacz więcej

Ireneusz Borowski

W trakcie studiów odbył semestralne stypendium zagraniczne w Univeristy College Falmouth (Wielka Brytania). W roku akademickim 2007/08 odbył staż na stanowisku asystenta w Pracowni Druku Wypukłego adj. II st. Mariusza Pałki na ASP w Katowicach.

Zobacz więcej

Krzysztof Bożek

Zajmuje sie fotografia zawodowo od kilku lat, pracuje dla rożnych firm i rzadziej dla osób prywatnych. Specjalizuje sie w fotografii portretowej, jest jurorem w cyklicznym konkursie Evolution Vision firmy Alfapraf Milano

Zobacz więcej

Joanna Chudy

Joanna Chudy ur. 1976r. w Bielsku – Białej, absolwentka Krakowskiej ASP i Łódzkiej PWSFTv i T, obecnie studentka Studiów Doktoranckich Warszawskiej ASP. Od czterech lat fotografuje stosując w swojej pracy tradycyjne techniki fotograficzne.

Zobacz więcej

Witold Cichocki

Witold Cichocki ur. w 1966 roku w Gliwicach, zajmuje się fotografia od 1980r. Absolwent Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej

Andrzej Delijewski

Andrzej Delijewski ur. 1959 w Rybniku, absolwent Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze, oraz wydziału artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Związany od trzydziestu lat z fotografią. Wieloletni ekspert kryminalistyki z zakresu fotografii i systemów CCTV w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Z zamiłowania, a także z zawodowej konieczności zajmuje się zabytkowymi technikami fotograficznymi i historią sztuki. Biegły sądowy z zakresu fotografii. Absolwent studiów podyplomowych z historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego.

Zobacz więcej

Mariusz Dzierżęga

Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Haliny Cader-Pawłowskiej. Magister Sztuki, Fototechnik. Pracuje jako grafik w firmie Business Consulting. "Po godzinach" dokumentuje oraz rekonstruuje komputerowo ścienne malowidła reklamowe z czasów PRL-u.

Zobacz więcej

Grażyna Ficek

Absolwentka Policealnego Studium Fotograficznego w Katowicach-Piotrowicach oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych, wydziału Ekonomiczno-Inżynieryjnego; studia wyższe zawodowe na kierunku Marketing i Zarządzanie, specjalność REKLAMA, studia wyższe magisterskie na kierunku Zarządzanie, specjalność HRM.

Zobacz więcej

Tomasz Griessgraber

Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego oraz Technikum Fotograficznego im. E. Abramowskiego w Katowicach. Pierwsze publikacje w latach 90 jeszcze jako uczeń technikum fotograficznego.

Zobacz więcej

Mieczysław Herba

Operator telewizyjny, scenarzysta, reżyser, montażysta telewizyjny. Autor zdjęć do reportaży telewizyjnych. Współautor scenariusza do filmu "Pogoda na jutro" w reż. Jerzego Stuhra, współautor zdjęć do filmu "Szczurołap" w reż. Andrzeja Czarneckiego. Obecnie mieszka i pracuje na Śląsku. W szkole Fotoedukacja Mieczysław Herba prowadzi zajęcia z przedmiotu  Projektowanie  multimediów.

Zobacz więcej

Przemysław Jendroska

 

Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku Fotografia oraz Policealnego Studium fotograficznego w Katowicach.

Zobacz więcej

Patryk Jezierski

 W szkole "fotoedukacja" prowadzę zajęcia z reportażu, oraz technik fotograficznych od 2008 roku. Na swoich zajęciach staram się przedstawić słuchaczom mniej konwencjonalne podejście do fotografii, zarówno klasycznej analogowej, jak i cyfrowej, oraz typową pracę z klientem, czyli sposoby na radzenie sobie ze zleceniem w najróżniejszych sytuacjach...

Zobacz więcej

Grzegorz Klatka

 

Grzegorz Klatka, reporter, fotograf urodzony w Katowicach w 1976 r. Absolwent Instytutu Fotografii Twórczej w Opawie w Czechach. W latach 1998-2003 reporter tygodnika „Polityka”. Autor fotoreportaży głównie z Polski, a także z Czech, Litwy, Rosji, Izraela, Palestyny, Portugalii, Pakistanu, Indii, i USA

 

Zobacz więcej

Antoni Kreis

Antoni Kreis - Artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wice prezes ds. edukacji Okręgu Śląskiego ZPAF. Uczestnik blisko stu fotograficznych wystaw zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych. Laureat dziesiątek nagród w konkursach fotograficznych i filmowych.

Zobacz więcej

TOMASZ LIBOSKA

Urodzony w 1976 roku w Cieszynie. Ukończył Etnologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie.

Zobacz więcej

Arkadiusz Ławrywianiec

Urodziłem się w 1967 roku w Opolu. Jestem absolwentem opolskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Fotografią zajmuję od 1986 roku, kiedy to wykonałem własnoręcznie pierwszą odbitkę. Od 1994 pracuję w Dzienniku Zachodnim jako fotoreporter. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Zobacz więcej

Beata Mendrek

Plastyk, artysta fotografik. Urodzona w maju 1980 r. Absolwentka Policealnego Studium Fotograficznego oraz Wydziału RTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zobacz więcej

Krzysztof Niesporek

Urodziłem się w 1950r. w Katowicach - Szopienicach. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpocząłem naukę w Technikum Fototechnicznym w Katowicach - Piotrowicach, gdzie po egzaminie maturalnym zdobyłem tytuł Technika Fotografa.

Zobacz więcej

Maciej Niesłony

Urodzony w 1982 roku w Chorzowie. Mieszka w Chorzowie. Student III roku Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. W latach 2004–2007 studiował w Państwowej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi – Wyższe Studium Fotografii.

Zobacz więcej

KRZYSZTOF MILLER

Krzysztof Miller- absolwent wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi(1980r). Autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych. Współpraca z ARTE, ZDF, Bayerischer Rundfunk, Canal+, Discovery oraz Telewizją Polską. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. W Szkole Fotoedukacja Krzysztof Miller prowadzi zajęcia z Techniki Filmu i Wideo

Zobacz więcej

Mateusz Orszulski

Mateusz Orszulski – Orsz - rocznik '79. Zawodowy fotograf, freelancer, grafik, wykładowca szkoły fotograficznej FOTOEDUKACJA, absolwent Państwowej Szkoły Filmowej w Łodzi, Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania - specjalizacja grafika i fotografia reklamowa, Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu oraz Studium Policealnego przy ZSTiO nr 3 im. E. Abramowskiego w Katowicach.

Zobacz więcej

Marcin Painta

Urodzony 05 sierpnia 1983 roku w Tarnowskich Górach. Studia w latach 2002 – 2007 na wydziale Wychowania Artystycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność grafika warsztatowa.

Zobacz więcej

Sebastian Szwajczak

Sebastian Szwajczak ur. w 1975 r. Fotograf. W kręgu jego zainteresowań fotograficznych leży moda rozumiana jako: środek wyrazu, manifestacja osobowości, zjawisko społeczne.

Zobacz więcej

Maria Śliwa

Maria Śliwa rozpoczęła poznawanie fotografii w Policealnym Studium Fotograficznym w Katowicach. Od 1991 roku prowadzi autorskie studio fotografii portretowej i reklamowej. W 1992 roku rozpoczęła studia równocześnie na dwóch uczelniach: licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Zobacz więcej
Copyright © 2008-2023 by Szkoła fotografii Katowice, Fotoedukacja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opracowanie projektu graficznego: Sylwester Smigielski
Wdrożenie projektu: Triso.pl

FOTOEDUKACJA
ul. Harcerzy Września 1939r. Nr 5
40-659 KATOWICE-Piotrowice

NIP 643-167-66-33
REGON 240029093-00028

Numer konta:
FOTOEDUKACJA / ING Bank Śląski
25 1050 1357 1000 0022 9016 5642

Tel. (0-32) 206 46 81
kom. 506 146 407 / 506 146 408 / 506 146 409
e-mail: "sekretariat@fotoedukacja.edu.pl"