Milso
fotokonkursy.info

Sonda

Skąd dowiedziałeś sie o naszej szkole?

„dalej”


Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wernisaż wystawy

 

„dalej”,

 

który odbędzie się

5 listopada b.r., o godzinie 18.30,

w Galerii KATOWICE,

przy ulicy Młyńskiej 9

 

 

Wystawę dedykujemy pamięci Jerzego Lewczyńskiego

autorzy:

 

Anna66 Andrzejewska

Beata Brząkalik

Jakub Byrczek

Michał Cała

Marcin Górski

Waldemar Jama

Antoni Kreis

Katarzyna Łata-Wrona

Arkadiusz Ławrywianiec

Beata Mendrek-Mikulska

Jowita Mormul

Joanna Nowicka

Jolanta Rycerska

Ewa Zawadzka

 

 

dalej…

 

Jak daleko?

Czy odległość czasu i przestrzeni ma znaczenie?

Często musimy zbliżyć się bardziej, żeby zobaczyć więcej, ale być może częściej okazuje się, że większy dystans pomoże nam zobaczyć jeszcze wyraźniej, albo – paradoksalnie – w ogóle dostrzec. Zmiana perspektywy wpływa na nasze widzenie. Wpływają na nie również zdarzenia i kawałki życia, które już za nami – doświadczenia. Powodują, że zastanawiamy się, jak daleko jesteśmy? Ile przestrzeni dzieli nas od innych ludzi, a ile potrzeba nam jej do wyznaczenia własnych granic? 

 

Fotografia jest związana z czasem. Teraźniejszość i przemijanie, zatrzymywanie czasu i znajdywanie wspomnień. „Archeologia fotografii” – Jerzy Lewczyński zawsze będzie nas inspirował.

 

Na tej wystawie, żeby zobaczyć, trzeba podejść bliżej. „Dalej” pomnożone przez czternastu autorów. Każde spojrzenie jest inne…

 

K. Łata-Wrona

kurator wystawy

 

 

Anna66 Andrzejewska

 

Urodzona w 1977 w Będzinie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się fotografią kreacyjną. Wyraża się za pomocą szeroko rozumianego portretu. Ważnym elementem jej zdjęć jest kolor, ale lubi też czarno-biały minimalizm. W fotografii ceni sobie możliwość kreowania rzeczywistego świata o nierealnej strukturze. www.anna66.carbonmade.com

 

Beata Brząkalik

 

Urodzona w 1979 w Knurowie. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych - dyplom z wyróżnieniem  z malarstwa w pracowni ad. Tadeusza Rusa i z fotografii pod okiem prof. Witolda Jacykowa oraz absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku specjalizacja: Fotografia - dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Czesława Chwiszczuka. W marcu 2014 roku dołączyła do Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Mieszka i pracuje w Gliwicach.

www.brzakalikbeata.pl

 

Jakub Byrczek

 

Urodzony w 1946 roku, nauczyciel akademicki, Uniwersytet Śląski, Trzeciego Wieku i "Szkoła Widzenia".

Zainteresowany wszechstronną edukacją.

 

"..dopóki trwa przestrzeń i czujące ja istoty, pragnę i ja ,rozpraszać nędzę tego Świata..."

 

Michał Cała

 

Fotografuje od 40 lat. Tematami Jego zdjęć są najczęściej pejzaże przemysłowe i miejskie Górnego i Dolnego Śląska. Interesuje się problemami społecznymi i urbanistycznymi.

www.michalcala.pl 

 

Marcin Górski

 

Fotograf, kurator i popularyzator fotografii.

Współzałożyciel i prezes Gliwickiego Domu Fotografii, współautor The F Blog i blogu Miejsce Fotografii, członek portugalskiego stowarzyszenia Fotoalternativa i Kolektywu KGF, członek redakcji Fotoindexu, współpracownik magazynów Dilema i Camera.doc.

Jego prace były pokazywane na ok. 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych we Francji, Portugalii, Szwecji, Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Japonii i Czarnogórze.

Autor i współautor kilku książek fotograficznych w Polsce, Portugalii i Iranie, publikowany w czasopismach fotograficznych w Portugalii, Stanach Zjednoczonych i Rosji. Autor lub współautor projektów foto-dokumentacyjnych i foto-socjologicznych poświęconych ginącym lokalnym społecznościom – Madeiro, Quaresma, Fado i Balcerek.

Zajmuje się fotografią tradycyjną średnio- i wielkoformatową, interesują go zagadnienia na granicy dokumentu i zapisu socjologicznego.

Członek Śląskiego Okręgu ZPAF.

www.marcingorski.net

marcingorski.blogspot.com

 

Waldemar Jama

 

Od 1973 r członek ZPAF. Profesor sztuk plastycznych.

Autor wielu wystaw indywidualnych i znaczących zbiorowych.

 

Antoni Kreis

 

Urodzony w 1956 roku. Artysta fotografik, członek  Związku Polskich Artystów Fotografików, wiceprezes oraz skarbnik Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF w Katowicach. Od 1983 r. instruktor filmu i fotografii MkiS kat. I. Zawodowo związany z fotografią od końca lat 70-tych. Wykładowca w Szkole Fotograficznej FOTOEDUKACJA w Katowicach.  Fotografuje od 12-go roku życia. W latach 1978-88 aktywny realizator filmów nieprofesjonalnych, wieloletni  członek Zarządu Federacji Amatorskich Klubów Filmowych w Polsce. Autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw autorskich oraz uczestnik blisko dwustu zbiorowych. Wielokrotny zdobywca głównych nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych i filmowych.

 

Katarzyna Łata-Wrona

 

Urodzona w 1973 roku w Świętochłowicach. W latach 1994–1999 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach. Od 2000 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2005 roku pełni funkcję prezesa Okręgu Śląskiego ZPAF.

Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych, kilkudziesięciu zbiorowych oraz happeningów fotograficznych. Redaktor książek fotograficznych i koordynator projektów dokumentujących Śląsk (m.in. "Śląski Park Przemysłowy", "Wodna i okolice"). Była jurorem wielu konkursów fotograficznych i kuratorką wystaw. Zajmuje się promocją i edukacją w zakresie fotografii. Współtworzy program warsztatów fotograficznych (www.fotowarsztaty.eu). 

W 2010 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia twórcze i wkład w rozwój polskiej kultury.

 

Arkadiusz Ławrywianiec

 

Urodzony w 1967 w Opolu. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Fotografią zajmuje od 1986 roku, kiedy to wykonał własnoręcznie pierwszą odbitkę. Od 1994 pracuje w Dzienniku Zachodnim  jako fotoreporter. Od 2009 uczy w Policealnej Szkole Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach. Od 2010 jest członkiem ZPAF.  Autor i współautor wystaw w Katowicach, Krakowie, Tychach, Cieszynie, Kłodzku, Warszawie, Sosnowcu, Saint-Etienne, Kolonii. W latach 2011 i 2013 był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury oraz otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury.

www.areklawrywianiec.com

Beata Mendrek-Mikulska

 

Od 2008 roku członek ZPAF. Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Wykładowca w Szkole Fotografii FOTOEDUKACJA w Katowicach oraz organizatorka i wykładowca kursów i warsztatów fotograficznych. Organizatorka i współorganizatorka wystaw i projektów artystycznych -

m.in. współpraca z Galeriami "szyb Wilson", "Czakram", "Galeria Katowice".

www.horyzonty.net

 

Jowita Mormul

 

Adiunkt Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Doktor sztuk filmowych Wydziału Operatorskiego i Realizacji TV PWSSFTviT w Łodzi. Absolwentka Wydziału Malarstwa oraz Wydziału Grafiki w Katedrze Fotografii ASP w Krakowie. Członek ZPAF i ZPAP. 

www.jowitamormul.com

 

Joanna Nowicka

 

Członek ZPAF od 2012, fotografią zajmuje się zawodowo od 2006, fotograf niezależny.

Coraz częściej wraca do fotografii analogowej - portretuje średnim obrazkiem.

 

Jolanta Rycerska

 

Urodzona w 1971 roku w Lublinie. Absolwentka Filozofii Teoretycznej na KUL (specjalizacja: filozofia sztuki) oraz Studium Fotografii ZPAF. Autorka licznych wystaw i projektów fotograficznych. Od 2005 roku zrzeszona w ZPAF. Obok twórczości artystycznej zajmuje się także promocją twórczości w zakresie fotografii. Kuratorka kilkudziesięciu wystaw fotograficznych, organizatorka warsztatów, kursów i spotkań autorskich. Jurorka  licznych konkursów i przeglądów portfolio. Od trzech lat pełni funkcję prezes Związku Polskich Artystów Fotografików, od pięciu -  Okręgu Warszawskiego ZPAF. Wykładowca Studium Fotografii ZPAF. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

Ewa Zawadzka

 

Ukończyła Wydział Grafiki w Katowicach - Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Prowadzi Pracownię Działań Multigraficznych na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Grafik i malarz. Od początku związana z fotografią, która była inspiracją jej twórczości. Obecnie zaś stała się ważną, samodzielną formą wypowiedzi artystycznej. Interesuje ją fotografia aranżowana, syntetyczny pejzaż oraz eksperyment.

Copyright © 2008-2019 by Kursy i Szkoła fotografii Fotoedukacja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opracowanie projektu graficznego: Sylwester Smigielski
Wdrożenie projektu: Triso.pl

FOTOEDUKACJA
ul. Harcerzy Września 1939r. Nr 5
40-659 KATOWICE-Piotrowice

NIP 643-167-66-33
REGON 240029093-00028

Numer konta:
FOTOEDUKACJA / ING Bank Śląski
25 1050 1357 1000 0022 9016 5642

Tel. (0-32) 206 46 81
kom. 506 146 407 / 506 146 408 / 506 146 409
e-mail: centrum@fotoedukacja.edu.pl