Milso
fotokonkursy.info

Sonda

Skąd dowiedziałeś sie o naszej szkole?

”THE ENDLESS CITY” ANDRZEJA BOGACZA W GALERII OBOK ZPAF


Polecamy wystawę Andrzeja Bogacza pt: ”The Endless City”. Wernisaż wystawy 10 lutego  2016r. o godzinie 19.00 w Galerii Obok ZPAF Plac Zamkowy 8 Warszawa. Andrzej Bogacz jest tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawanej przez Polską Agencję Prasową za najlepszy materiał zdjęciowy 2015 roku.

Andrzej Bogacz - „The Endless City”

Już w najbliższym tygodniu w Galerii Obok ZPAF zostanie zaprezentowana wystawa Andrzeja Bogacza pt: ”The Endless City”. Będzie to pierwsza odsłona projektu. Autor, który przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku dokumentował tętniące energią miasto. Mówi o nim: "O Nowym Jorku można powiedzieć wszystko i to zawsze będzie prawda. Codzienne tempo życia jest bardzo dynamiczne; wydaje się, że nic tu nie ma początku ani końca - ani czas, ani przestrzeń. Że to niekończący się, gigantyczny przepływ ludzi w miejskiej maszynie. Uważnie obserwując codzienność, życie mieszkańców, turystów, ich reakcje na "spotkanie z miastem" stworzyłem fotograficzny dziennik. Fotografowałem, żeby zapamiętać. Kolor jest bardzo ważny w mojej pracy: moje wspomnienia związane z NY są w kolorze”.

 

 

Gdy patrzymy na zdjęcia autora z perspektywy widza widzimy olbrzymie miasto, które oferuje przebywającym w nim skrajne doznania - od radości, relaksu, wolności, po osamotnienie i pustkę. Ulicą Madison Ave przechadza się Batman, para turystów robi sobie zdjęcie na tle gigantycznej figury aktora Eddiego Murphy. W innym miejscu przejściem dla pieszych płynie rzeka różnych ludzi, ras i wyznań. Z budynków krzyczą kolorowe reklamy. W oknie zza amerykańskiej flagi wychyla się Angelina Jolie, w innym pies, który może czeka na powrót swojego właściciela? Miasto tonie w gamie różnych kolorów, jest tak inne od naszej szarości. Chciałoby się powiedzieć „szczęśliwego Nowego Jorku”, a może lepiej - Gotham City. Kto wie?

Andrzej Bogacz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawanej przez Polską Agencję Prasową za najlepszy materiał zdjęciowy 2015 roku. Jest autorem wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Projekt grupy fotografów "Made in Poland Contenporary pinhole photography" prezentowany był w Brant Gallery/Massachusetts College of Art w Bostonie w USA, University Art Gallery, College of Visual and Performing Arts, University of Massachusetts Dartmouth, New Bedford, Art Institute at Lesley University, Boston, USA 2007-2008. W 2009 r. wystawiał w Ceres Gallery w NYC  w ramach projektu Exposure. Fotografie A. Bogacza publikowane były w takich magazynach jak: Harvard Review, Neewsweek Polska, Bloomberg Businessweek, Forbes, Wprost, Przekrój, Polityka, Playboy, Twój Styl, Super Express, Gazeta, Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik, Fakt, Nowy  Dziennik, Polska The Times,  Poradnik Domowy, Wysokie Obcasy i innych.

Strona internetowa artysty: andrzejbogacz.pl

 

Zapraszamy na wernisaż 10 lutego na godzinę 19.00

Wystawa dostępna dla zwiedzających do 10 marca 2016.

Galeria Obok ZPAF

Plac Zamkowy 8

Warszawa

 

Fot. Andrzej Bogacz Fot. Andrzej Bogacz Fot. Andrzej Bogacz

Copyright © 2008-2019 by Kursy i Szkoła fotografii Fotoedukacja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opracowanie projektu graficznego: Sylwester Smigielski
Wdrożenie projektu: Triso.pl

FOTOEDUKACJA
ul. Harcerzy Września 1939r. Nr 5
40-659 KATOWICE-Piotrowice

NIP 643-167-66-33
REGON 240029093-00028

Numer konta:
FOTOEDUKACJA / ING Bank Śląski
25 1050 1357 1000 0022 9016 5642

Tel. (0-32) 206 46 81
kom. 506 146 407 / 506 146 408 / 506 146 409
e-mail: centrum@fotoedukacja.edu.pl