Milso
fotokonkursy.info

Sonda

Skąd dowiedziałeś sie o naszej szkole?

„URLOP. CZAS I PRZESTRZEŃ”


Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza 01 X 2014 o godzinie 18.30 na wernisaż wystawy fotografii Anna66 Andrzejewska "urlop czas i przestrzeń", który odbędzie się w Galerii Katowice mieszczącej się w Katowicach przy ul. Młyńskiej 9 (I piętro).Wystawę można oglądać do końca miesiąca w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 17.00 do 20.00.

Polecamy serdecznie!

 

 

 

 

 

 


„Urlop. Czas i przestrzeń”

 

 

„Za pomocą obrazów bronimy się przeciw ucieczce czasu i utracie przestrzeni.”

Hans Belting

 

Cykl fotografii analogowej „Urlop. Czas i przestrzeń” stanowi pretekst do zadania pytania, jak długo wizerunek osób, krajobrazu, rzeczy poznanych podczas wakacji przetrwa w mojej pamięci?

Zestaw ten składa się z 20 fotografii analogowych wykonanych w celu zobrazowania pobytu w Kątach Rybackich w 2014 roku. Jest moim pierwszym dokumentem, dzięki któremu nie grozi mi ucieczka czasu i utrata przestrzeni. A przecież, moja pamięć jest zawodna. Z biegiem lat, każde przeżyte przeze mnie wakacje nakładają się na poprzednie i jeszcze na poprzednie, nie potrafię podać dokładnego czasu wyjazdu czy spotkań.

Oglądając stare zdjęcia, jedynym odnośnikiem, jaki posiadam, są twarze. Moja twarz i twarze znajomych w zestawieniu z okolicznościami przywołują wspomnienie minionych wydarzeń. Zakładam, że gdyby nie było twarzy i ciał, nie skojarzyłabym okoliczności powstania fotografii, nie mogłabym zwizualizować danych okoliczności. Dzięki identyfikacji swojej twarzy jak i twarzy innych osób, mogę odnieść się pamięcią do tamtej chwili, przywołać wspomnienia i  doznania, które wówczas mi towarzyszyły.

Podczas urlopu następuje regeneracja umysłu i ciała. W większości przypadków wakacje spędzamy czynnie, oddając się przyjemności spacerów, jazdy na rowerze, pływaniu, opalaniu czy na innych aktywnościach. Po powrocie z wypoczynku chętnie opowiadamy rodzinie i  znajomym o miło spędzonych chwilach, krajobrazach i ludziach, których poznaliśmy. Opowieści te naznaczone są licznie wykonaną fotografią, która daje dowód na  to, że byliśmy, zobaczyliśmy, doświadczyliśmy i  poznaliśmy.  Obrazy wakacji nosimy w sobie, nosimy w swoich ciałach, gdyż to ciało jest nośnikiem obrazu. Chętnie przedstawiamy wizerunki ludzi, których mijaliśmy. Fotografujemy twarze dla wspomnień w celu odnalezienia czasu i przestrzeni tamtych wydarzeń.

 

Anna66 Andrzejewska

Urodzona w 1977 w Będzinie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Doktorantka ASP w Katowicach. Zajmuje się fotografią kreacyjną. Wyraża się za pomocą szeroko rozumianego portretu. Ważnym elementem jej zdjęć jest kolor, ale lubi też czarno-biały minimalizm, piękną brzydotę i balansowanie na granicy kiczu. W fotografii ceni sobie możliwość kreowania rzeczywistego świata o nierealnej strukturze. Laureatka wielu konkursów. Na swoim koncie ma wystawy indywidualne i zbiorowe. Ceni twórczość Zofii Rydet, Natalii LL. Waldemara Jamy.

www.anna66.carbonmade.com

Copyright © 2008-2019 by Kursy i Szkoła fotografii Fotoedukacja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opracowanie projektu graficznego: Sylwester Smigielski
Wdrożenie projektu: Triso.pl

FOTOEDUKACJA
ul. Harcerzy Września 1939r. Nr 5
40-659 KATOWICE-Piotrowice

NIP 643-167-66-33
REGON 240029093-00028

Numer konta:
FOTOEDUKACJA / ING Bank Śląski
25 1050 1357 1000 0022 9016 5642

Tel. (0-32) 206 46 81
kom. 506 146 407 / 506 146 408 / 506 146 409
e-mail: centrum@fotoedukacja.edu.pl