7. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN

W dniach 18 - 23 października 2016 r. w Katowicach odbędzie się 7. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN. Spośród setek filmów zgłoszonych do konkursu filmów pełnometrażowych oraz krótko- i średniometrażowych, wybrano 21 premierowo pokazywanych tytułów, których producenci ubiegać się będą o nagrodę 10.000 euro. W trzech katowickich kinach – Kosmosie, Rialcie i Światowidzie – zobaczymy filmy z największych międzynarodowych festiwali filmowych: Cannes, Berlina, Locarno czy Rotterdamu.  szczegóły: www.regiofun.pl

Pokażemy m.in. nagrodzony „Złotą Palmą” ostatni film Kena Loacha „Ja, Daniel Blake”, a w programie znajdą się również najnowsze obrazy wielokrotnie nagradzanych: Christiana Mungiu – „Egzamin”, Asghara Farhadiego - „Klient” i Doris Dörrie - „24 tygodnie”. Na ekranie zobaczymy kobiece gwiazdy: Juliette Binoche, Agatę Kuleszę, Julię Jentsch, Michalinę Olszańską, Julię Kijowską. Podczas 7. MFPF REGIOFUN będzie można spotkać się z twórcami najbardziej wyczekiwanych tytułów tej jesieni: mierzącej się z historią rodziny Beksińskich „Ostatniej rodziny” czy z dwukrotnym laureatem Oscara: Simonem Chinnem, producentem „Sugar Mana” i „Człowieka na linie”. Simon Chinn odbierze podczas festiwalu nagrodę Border Gate Award, przyznawaną wybitemu producentowi oraz zaprezentuje swoje najgłośniejsze filmy, takie jak: „Atari: Game Over”, zdradzający kulisy fiaska głośnej gry komputerowej: „E.T”; „Mój scjentologiczny film”, który przybliży nam kulisy ruchu scjentologicznego czy wreszcie „Wszystko albo nic”, będący historią sukcesu Jamesa Bonda. Podobnie, jak w latach ubiegłych, REGIOFUN kontynuuje unikalną prezentację filmów z początków X Muzy. Projekcje zaplanowano z komentarzem potomków samego Georges’a Mélièsa i muzyką na żywo w wykonaniu włoskiego tapera Antonio Coppoli z Bolonii. Muzyki zresztą będzie więcej – w kinoteatrze Rialto wystąpi dwójka czołowych polskich gitarzystów jazzowych Marek Napiórkowski i Artur Lesicki z materiałem „Celuloid” – hołdem dla najpiękniejszych melodii muzyki  filmowej.

Zapraszamy na festiwal filmowy REGIOFUN!

Copyright © 2008-2019 by Kursy i Szkoła fotografii Fotoedukacja. Wszelkie prawa zastrzeżone.