ANDRZEJ DUDEK-DÜRER SPOTKANIE AUTORSKIE.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Dudkiem-Dürerem w  sobotę 11 maja  2013r. o godzinie 10.00.

Temat spotkania  "Fotografia, Komunikacja, Kreacja. Sztuka na pograniczu rożnych mediów"

Andrzej  Dudek-Dürer  - fotograf, performer, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk, mieszka  i pracuje we Wrocławiu. Wierzy  w   reinkarnację,  jest  wcieleniem Albrechta DÜRERA. Zajmuje  się  fotografią,  performance, muzyką, instalacją, video, grafiką, malarstwem, rzeźbą, environment, budową instrumentów  metafizycznych,  działalnością  metafizyczno - telepatyczną, antypoezją  oraz  innymi  formami  realizacji, wypowiedzi. Od 1969 roku realizuje life performance Sztuka Butów – Sztuka Spodni – Sztuka Andrzeja DUDKA-DÜRERA (żywa rzeźba) w Miejscach w Których się Pojawia...  Do roku 1978 Andrzej DUDEK-DÜRER żyje w izolacji. W 1979 roku rozpoczyna realizację projektów SZTUKI PODRÓŻY na terenie Polski, następnie Europy Zachodniej, Meksyku, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Korei Południowe. Japonii prezentując, performance, wystawy, instalacje, wykłady, warsztaty, video. Jest inicjatorem i koordynatorem Międzynarodowych Projektów Metafizyczno-Telepatycznych.  Prezentował swoją twórczość i prowadził zajęcia m.in. w The Art Institute w Chicago, Academy of Art College w San Francisco, Conservatorio National de Musica w Mexico City, School of Art Otago Polytechnic w Dunedin – Nowa Zelandia, The City Art Institute w Sydney, ęłęóUniversity of California, Berkeley; Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawiem, ASP w Gdansku, AFA we Wroclawiu. Stypendysta Ministerstwa Kultury w 2002. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011.

Pokazywał prace i działania artystyczne na wielu wystawach, festiwalach i sympozjach  w kraju i  zagranicą. Dokumentacje i prace w wielu zbiorach prywatnych i publicznych (m.in. Muzeum  Narodowe w Warszawie,  Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Kolekcja Zachęty Dolnośląskiej, Centro de Arte Actual w Barcelonie, Stedlijk Museum w Amsterdamie, Museum of Modern Art. w Nowym Yorku, Tate Gallery w Londynie, City Art Institute Library w Sydney, The  School of the Art  Institute of Chicago...).

Komentarz autora

Od 1969 roku realizuje life performance Sztuka Butów - Sztuka Spodni - Sztuka Andrzeja DUDKA - DÜRERA /żywa rzeźba/ w Miejscach, w których się Pojawiam... Buty i spodnie są używane codziennie od 43  lat.  Poddawane są one regularnej naprawie oraz różnego rodzaju formom dokumentacji -  fotografia, obiekty , video, grafika, rysunek, …  wchodzą one w stały kontakt  z odbiorcą/ często nie świadomego udziału w relacji artystycznej (...) Sztuka jest dla mnie sposobem, możliwością , szczególną możliwością  autorealizacji komunikacji I kooperacji… Moje Życie jest Sztuką (..).’’

W ramach przygotowywanego projektu prezentacja wybranych realizacji; fotografii, obiektow. Idea wystawy  to ukazanie procesu przemiany transformacji wynikających z bardzo subiektywnych doświadczeń- świadomość reinkarnacji jak i obiektywnych, śmierci ojca i brata. Jedno i drugie doświadczenie ukazują ciągły proces w realizowanych projektach artystycznych, poprzez poszukiwania w dziedzinie fotografii jak również w nowych technologiach cyfrowych zarówno w kompozycjach muzycznych, realizacjach video. Moja twórczość  to refleksja nad czasem, trwaniem i przemijaniem, materialnością i duchowością. Przez pryzmat  idei i performance Żywej Rzeźby  dokonuje autoanalizy w obszarze doświadczenia zewnętrznego jak i wewnętrznego, relacji z sobą jak i każdym spotkanym na mojej drodze życia odbiorcą.

Andrzej  Dudek-Dürer

Spotkanie autorskie – ANDRZEJ  DUDEK-DÜRER

11 maja  (sobota)  2013r. godzina 10.00
Katowice, Ul. Harcerzy Września 1939r. nr.2