DYPLOMY W GALERII ZPAF KATOWICE

Szkoła Fotograficzna Fotoedukacja oraz Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zapraszają 6 VII 2016 o godzinie 18.30 na wernisaż wystawy fotografii „Dyplomy Fotoedukacji”, który odbędzie się w Galerii Katowice mieszczącej się w Katowicach przy ul. Św. Jana 10

Zapraszamy serdecznie!

Propozycją  Szkoły Fotografii FOTOEDUKACJA skierowaną do pasjonatów fotografowania jest Szkoła Roczna oraz kierunek dwuletni.  Korzystają z nich nie tylko Ci słuchacze, którzy chcą związać się z fotografią zawodowo i  uczynić z niej źródło utrzymania ale także amatorzy fotografowania dla których aparat fotograficzny pozostanie podstawowym narzędziem umożliwiającym twórcze spędzanie wolnego czasu.  Trafiają tu ludzie dla których fotografia to radość, pasja, którzy chcą wiedzieć więcej. Przez okres nauki, w wolne weekendy, pod okiem  wykładowców  będących jak ich  słuchacze fotograficznymi pasjonatami , zdobywają wiedzę, jakiej nierzadko nie można znaleźć w żadnych podręcznikach, zdobywają praktyczne doświadczenie przy komputerach, w tradycyjnej ciemni fotograficznej, fotografując w „prawdziwym” studiu, czy szukając tematów na reportaż  bezpośrednio w terenie. Podsumowaniem nauki jest wykonana „praca dyplomowa” jaką wykonuje każdy słuchacz. Temat dowolny, technika dowolna. Trzeba tylko przekonać wymagającą i surową Komisję. Ci, których prace zostają ocenione najwyżej mogą później powiesić swoje prace na ścianach Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików – zwykle zarezerwowanej dla artystów uznanych, z wieloletnim stażem. Jak pokazuje dotychczasowa praktyka wiele prac  pokazanych na dorocznej wystawie nie ustępuje fotografiom uznanych artystów, wielokrotnie zaskakując widzów indywidualnymi poszukiwaniami  i  nowatorskimi  rozwiązaniami.

Antoni Kreis

kurator wystawy

ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW FOTOGRAFIKÓW OKRĘG ŚLĄSKI

ul. Św. Jana 10