VIII ŚLĄSKI MARATON FOTOGRAFICZNY

Szkoła Fotograficzna „Fotoedukacja” zaprasza na ósmą już edycję Śląskiego Maratonu Fotograficznego.

2 marca katowicki Teatr Korez zamieni się w galerię fotografii, w której swoje prace przedstawią doświadczeni fotografowie.

bartekbarczyk.com

Organizatorzy maratonu stawiają sobie za cel promocję polskich fotografów i sztuki fotograficznej. Sukces pierwszej edycji sprawił, że Śląski Maraton Fotograficzny jest dziś imprezą cykliczną, w ramach której podziwiać można było fotografie wielu znanych i cenionych artystów. W latach 2006 – 2012 udział w maratonie wzięli m.in. Rafał Milach, Krzysztof Niesporek, Józef Wolny, Arkadiusz Gola, Andrzej Koniakowski, Marek Locher, Mateusz Orszulski, Maciej Niesłony, Wojciech Prażmowski, Inez i Andrzej Baturo, Beata Mendrek -­ Mikulska, Arkadiusz Ławrywianiec, Anna Bodnar, Witold Krassowski, Joanna Chudy, Michał Cała, Mariusz Kubielas, Grzegorz Celejewski, Bogdan Krężel czy Łukasz Trzciński. Podczas kolejnych maratonów odbyły się również wernisaże wystaw fotografii Sebastiana Szwajczaka, Grzegorza Klatki, Antoniego Kreisa, Marii Śliwy oraz Witolda Cichockiego.

Fot Wacław Wańtuch

W tym roku zaproszenie do udziału w imprezie przyjęli jak zwykle absolwenci Policealnej Szkoły Fotograficznej „Fotoedukacja”. Swoje prace pokaże Marta Dąbrowska, dokumentalista fotograficzny i filmowy architektur przemysłowej na Śląsku Marek Stańczyk, Tomasz Liboska i Michał Jędrzejowski, którzy tworzą wspólnie dokumentalne cykle fotograficzne, Bartek Barczyk  fotoreporter Gazety Wyborczej, Wacław Wańtuch twórca oryginalnych kobiecych aktów, a cykl fotografii opowiadający o ludziach związanych ze śląską architekturą powojenną zaprezentuje Joanna Nowicka. Patronat artystyczny nad tegoroczną edycją Śląskiego Maratonu Fotograficznego objął ZPAF okręg śląski.

Fot. Tomasz Liboska i Michał Jędrzejowski

2 marca między godziną 10 a 15 będzie można w Teatrze Korez (pl. Sejmu Śląskiego 2 - Centrum Kultury Katowice) nie tylko obejrzeć prezentacje autorskie, ale i podyskutować z każdym obecnym na maratonie fotografem. Jest to wspaniała okazja do zadania ciekawych pytań o twórczość gości VIII Śląskiego Maratonu Fotograficznego.

Fot. Joanna Nowicka

Wstęp na Śląski Maraton Fotograficzny jest całkowicie bezpłatny. Jeśli twoją pasją jest fotografia, chcesz dowiedzieć się o niej czegoś nowego i poznać cenionych w Polsce i na świecie twórców, nie może cię tam zabraknąć!

Fot. Marek Stańczyk

Ilość miejsc jest ograniczona. Wszystkie osoby zainteresowane rezerwacją miejsc na VIII Śląski Maraton Fotograficzny bardzo prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres centrum@fotoedukacja.edu.pl (zgłoszenie przyjmujemy od 18 lutego 2013r.). Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e‐mail, a w przypadku słuchaczy lub absolwentów „Fotoedukacji” także grupę (np.: W11, Szkoła Roczna, Kurs, Absolwent). Rezerwacja jest ważna tylko w przypadku otrzymania wiadomości zwrotnej -potwierdzenia rezerwacji. W przypadku rezygnacji bardzo prosimy o przesłanie informacji.

PROGRAM VIII ŚLĄSKIEGO MARATONU FOTOGRAFICZNEGO:

• 10.00 Absolwenci szkoły „Fotoedukacja”
  • 10.30 Marta Dąbrowska
  • 11.00 Marek Stańczyk
  • 11.30 Tomasz Liboska i Michał Jędrzejowski
  • 12.30 Bartek Barczyk
  • 13.00 Joanna Nowicka
  • 13.30 Wacław Wańtuch

Fot. Janusz Drobisz

VIII Śląski Maraton Fotograficzny
Termin: 2.03.2013 początek godzina 10:00
VIII Śląski Maraton Fotograficzny odbędzie się w TEATRZE KOREZ w Katowicach.

Teatr Korez
pl. Sejmu Śląskiego 2(budynek Centrum Kultury KATOWICE imienia Krystyny Bochenek - dawniej Górnośląskiego Centrum Kultury - tzw. "Biały Dom". I piętro)

Patronat medialny: