WARSZTATY FOMEI

Firma Medikon Polska wraz ze Szkołą Fotografii FOTOEDUKACJA zapraszają na warsztaty fotografii. Warsztaty odbędą się 26 listopada w IT Loftparku  na terenie Browaru Obywatelskiego  w Tychach, które udostępni ciekawe pofabryczne wnętrza.

Organizatorem warsztatów jest Fomei Polska wraz z Galerią Sztuki Współczesnej BWA.

Warsztaty poprowadzi Grzegorz Szafruga fotograf z Zawiercia, który fotografuje do wielu magazynów w kraju i zagranicą. Jego zdjęcia publikowane były między innymi  w CKM, Playboy, Twój Styl.

Opowie o swojej pracy, ścieżce kariery o blaskach i cieniach pracy fotografa. Podpowie jak kreatywnie wykorzystać dostępne światło i umiejętnie je doświetlić światłem „sztucznym”.

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak kreatywnie wykorzystać oświetlenie studyjne, jak oświetlać i doświetlać scenę bez dostępu do energii elektrycznej. Poznają tajniki pracy i współpracy z modelką. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji oświetlenie studyjne oraz przenośne.

Warsztaty będą obejmowały następujące zagadnienia:

• Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia studyjnego FOMEI
  • Co jest ważne przy wyborze studyjnej lampy błyskowej?
  • Jak używać sprzęt, aby efektywnie go wykorzystać?
  • Oświetlenie plenerowe zasilacze i generatory – różnice, wady i zalety obu rozwiązań.
  • Jak nawiązywać kontakt z modelką jak pracować na planie zdjęciowym
  • Co ważne jest przy przygotowaniach do sesji z modelem.

MIEJSCE WARSZTATÓW  - IT LOFTPARK  - BROWAR OBYWATELSKI UL. BROWAROWA 21 TYCHY

DZIEŃ WARSZTATÓW SOBOTA 26 LISTOPADA

GODZINY 10:00 – 15:00

UCZESTNICY WARSZTATÓW - SŁUCHACZE GRUPY W16

Medikon Polska, jako wyłączny przedstawiciel marek ILFORD i FOMEI w Polsce, autoryzowany dystrybutor mediów fotograficznych do druku atramentowego SIHL MASTERCLASS, rozwiązań do druku termosublimacyjnego DNP, oprogramowania do druku wielkoformatowego ONYX i Mirage oraz partner graficzny firm Epson, Wacom, Eizo i X-Rite, dostarcza najwyższej jakości rozwiązania do wyposażenia studia fotograficznego i filmowego i druku fotograficznego. Od samego początku jego istnienia na polskim rynku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnemu rozwiązaniu jakim jest profesjonalny system druku Studio Inkjet Printing (znany wcześniej jako Ilford Studio) Medikon jest liderem na polskim rynku fotograficznym i cieszy się zaufaniem najbardziej wymagających profesjonalistów. Zaawansowane systemy wielkoformatowe wzbogaca szeroka oferta podłoży oraz urządzeń do druku w małym formacie.

Fomei to marka, która od ponad 22 lat dostarcza rozwiązania dla potrzeb fotografii i filmu takie jak oświetlenie studyjne dla fotografów hobbystów jak i profesjonalistów ceniących sobie nowatorskie rozwiązania jak np. sterowanie oświetleniem studyjnym z komputera, to również rozwiązania dla tych którzy cenią sobie pracę ze światłem ciągłym w fotografii oraz dla filmowców. Fomei zapewnia też swoim użytkownikom pełne portfolio dodatkowego sprzętu do pracy studyjnej liczące kilkaset produktów.

Grzegorz Szafruga specjalizuje się w fotografii reklamowej i studyjnej. Ponad 13 lat z aparatem w ręku, a od 8 głównie w studio. Fotografuje od mody po kampanie zespołów sportowych czy samochody. Zwolennik starej szkoły fotografii zakochany w świetle i jego możliwościach.

Łukasz Borowski

Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do wyposażenia studiów fotograficznych i filmowych. Doświadczony fotograf , na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla fotografujących. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z fotografia studyjną oraz plenerową dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią.

IT LOFT PARK zlokalizowany jest w jednym z 15 budynków Browaru Obywatelskiego, który wpisany jest do Rejestru Zabytków. Kompleks zabudowań stwarza niepowtarzalny, loftowy charakter i gwarantuje pracę z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Duża ilość zieleni, historycznego drzewostanu i miejsc odpoczynku stwarza możliwość do spokojnej twórczej pracy poza pomieszczeniami biurowymi.

Warto zaznaczyć, że na terenie Browaru Obywatelskiego działają obecnie dwie restauracje: otwarta codziennie Con Amore – serwująca wyselekcjonowane dania kuchni śródziemnomorskiej oraz przygotowywane codziennie, z myślą o pracujących w Parku, lunche. Ponadto sala restauracyjna INDUSTRIALNA, stworzona specjalnie z myślą o eventach, szkoleniach, weselach i innych imprezach zamkniętych.