Choose your language:   PL EN

Milso
fotokonkursy.info

Zajęcia z wykorzystaniem pierścieniowej lampy błyskowej Bowens


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na najbliższych zajęcia słuchacze II semestru Szkoły Policealnej Fotoedukacja będą mieli możliwość wypróbowania pierścieniowej lampy błyskowej firmy Bowens. Lampę na zajęcia udostępniła Firma FOTO7.

 

 

Opis pierścieniowej lampy błyskowej BOWENS:

Rewolucyjne rozwiązanie dla fotografii portretowej, reklamowej, mody, produktów... Dzięki unikalnej nasadce fotografowanie z oświetleniem pierścieniowym teraz jest możliwe za ułamek ceny dotychczasowych rozwiązań. Nie ma potrzeby inwestowania w drogi generator i głowicę pierścieniową. Wystarczy po prostu założyć nasadkę RingLite na dowolną lampę Bowensa z mocowaniem typu "S", zamocować aparat, by obiektyw znajdował się w środku otworu i gotowe. Wewnątrz można dodatkowo umieścić kolorowe folie dla uzyskania kreatywnych efektów.

Oświetlenie pierścieniowe typu "ringflash" daje unikalny efekt, wypełnia fotografowany obiekt bardzo miękkim równomiernym światłem. Bardzo łagodne, ledwo dostrzegalne cienie powstają wokół obiektu, a nie z jednej strony jak prze oświetleniu zwykłą lampą. Powierzchnia świecąca RingLite jest znacznie większa i daje dużo bardziej wymieszane i miękkie światło niż inne tego typu lampy. Przy portretach RingLite daje bardzo ciekawe odblaski w oczach i elementach błyszczących. Moc błysku możemy płynnie regulować ustawieniem na lampie - od pełnego do 1/32 mocy (zakres 6 przysłon).Bowens Ringlite Converter - pierścieniowa lampa do portretów bowens proponuje fotografom, zajmującym się zdjęciami portretowymi, reklamowymi, produktowymi oraz modą konwerter przekształcający lampę studyjną w oświetlenie typu "ringflash". Takiego typu źródło błysku pozwala wypełnić fotografowany obiekt bardzo miękkim i równomiernym oświetleniem. Kiedy tematem zdjęcia jest osoba, "ringflash" dodatkowo powoduje powstanie ciekawych odblasków świetlnych w źrenicach bohatera ujęcia. Użyty jako główne źródło światła daje charakterystyczne cienie wokół obiektów, a nie tylko z jednej ich strony.Ringlite Converter (oznaczenie producenta BW 1790) to przystawka do lamp studyjnych firmy Bowens. Lampa jest mocowana u podstawy konwertera, a aparat umieszcza się ponad lampą w taki sposób, by obiektyw przechodził przez pierścień emitujący błysk w momencie wyzwolenia migawki. Mocowanie aparatu zaprojektowane zostało w taki sposób, by pasowało do różnych typów lustrzanek. Również średnica otworu w pierścieniu jest na tyle duża, by zmieściły się w nim obiektywy z gwintem filtra 77 mm i szerszymi. Konwerter przystosowany został do użycia z lampami mającymi głowicę z bagnetem typu S, służącym do zakładania soft-boksów i innych akcesoriów modelujących strumień emitowanego światła. W praktyce oznacza to, że nadaje się do użycia ze studyjnymi lampami firmy Bowens.

Autor opisu:    FOTO7

 

Więcej informacji na: www.foto7.com.pl

 

 

ZOBACZ FOTOGRAFIE Z ZAJĘĆ

 

Copyright © 2008-2021 by Szkoła fotografii Katowice, Fotoedukacja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opracowanie projektu graficznego: Sylwester Smigielski
Wdrożenie projektu: Triso.pl

FOTOEDUKACJA
ul. Harcerzy Września 1939r. Nr 5
40-659 KATOWICE-Piotrowice

NIP 643-167-66-33
REGON 240029093-00028

Numer konta:
FOTOEDUKACJA / ING Bank Śląski
25 1050 1357 1000 0022 9016 5642

Tel. (0-32) 206 46 81
kom. 506 146 407 / 506 146 408 / 506 146 409
e-mail: "sekretariat@fotoedukacja.edu.pl"