pfr

Sonda

Skąd dowiedziałeś sie o naszej szkole?
Dlaczego Fotedukacja


Dlaczego FOTOEDUKACJA?

/ tekst oparty na opiniach słuchaczy i absolwentów naszej szkoły – wszystkie opinie zamieszczone są na naszej  stronie internetowej/

 

Zanim spróbujemy zastanowić się dlaczego FOTOEDUKACJA, zastanówmy się dlaczego EDUKACJA FOTOGRAFICZNA.

 

Wieloletnia praca ze słuchaczami pokazuje, że ucząc się fotografii nie ma ograniczonego zakresu informacji jaki można przekazać czy jednego podręcznika z instrukcją obsługi. Każda dziedzina, każde zagadnienie fotografii posiada wiele aspektów, wielowątkowość i przede wszystkim opiera się na wrażliwości i pasji wykładowców oraz słuchaczy.

To niekończąca się kreacja, ale oparta na solidnych podstawach fotografii jako estetyki, nauki i sztuki.

Niejednokrotnie spotykamy się z zaskoczeniem ze strony słuchaczy, iż podstawowe zagadnienia w praktyce ale także w teorii np. kompozycji obrazu czy estetyki fotografii, można rozwinąć poruszając się po szerokiej palecie działań fotograficznych, oraz jak może się zmienić spojrzenie fotografa na banalne z założenia fotografie, motywy czy tematy. Tego właśnie uczymy. Na to zwracamy uwagę.

Warto się uczyć fotografii nie tylko ze względu na walory techniczne, ale również po to, by te walory umieć wykorzystać.

 

FOTOEDUKACJA uczy świadomości i spojrzenia na świat przez pryzmat fotografii.

„(…) szkoła, pozwala zrozumieć fotografię no i przede wszystkim uczy robić zdjęcia i uświadamia(…)To chyba najważniejsze co zapamiętałam. Że nie lustrzanka robi zdjęcie, tylko fotograf.”

 / Emilia Stefańska – absolwentka.

 

„ (…) Przychodząc do szkoły, miałem lustrzankę i jak każdy pstrykałem na auto. Teraz po 2 latach szkoły mogę powiedzieć, ze WARTO! W ciągu pierwszego semestru nauczyłem się o wiele więcej niż oferowane w internecie kilkugodzinne kursy foto-maniakow, z których człowiek po tygodniu 80% rzeczy nie pamięta a po miesiącu pamięta raptem może 10%. Szkoła daje wiedze i utrwala ją oraz więcej. Rozwija pasje....”

/ Grzegorz Kukla – absolwent

 

Wykładowcy FOTOEDUKACJI to aktywni fotografowie, pracujący z przyjemnością
i pasją…bo po prostu to lubią J

 

 „ (…) kadra sama foci na okrągło i jest na bieżąco w każdym fotograficznym temacie a jak więc pod lepsze skrzydła nie można trafić:-)”

/ Tomek Morciszek – absolwent

 

„ (…)Nie jest to "typowa" szkoła. Prowadzący nie są tam z przymusu, ale dla słuchaczy... Nigdy nie odmówili pomocy, czy też porady, poświęcając przy tym swój prywatny czas...”
/ Piotr Trzmielewski – absolwent

 

FOTOEDUKACJA dba o słuchaczy i stara się przede wszystkim zapewnić profesjonalizm i miłą atmosferę.

„ (…) świetne zróżnicowane zajęcia, uśmiechnięta dyrekcja posiadająca czarodziejskie różdżki do załatwienia każdej sprawy,(…)”

/ Marta Szczepanik – absolwentka

 

„ (…) szkoła w której nigdy się nie nudzisz i zawsze coś się dzieje a osoby odpowiedzialne za to wszystko cały czas starają się czymś miłym zaskoczyć, od pierwszego dnia czujesz się tutaj jak w domu i zaczynasz zastanawiać, dlaczego to trwa tylko dwa lata i co będziesz robił jak się skończy (…).”

/ Michał Huć - absolwent

 

Wreszcie FOTOEDUKACJA to dobre miejsce dla tych, którzy po prostu lubią fotografować, jak i dla tych, którzy chcą iść dalej…(nasi absolwenci dostają się do wyższych szkół we Wrocławiu, w Łodzi czy w Opavie)

 

Aż w końcu…okazuje się, że:

„To jak szkoła magii i czarodziejstwa. :D”

/ Paweł Burda – absolwent

 

Miło jest poczytać takie komentarze.

 

Tym tekstem chcielibyśmy serdecznie podziękować za wszystkie miłe i konstruktywne słowa.

 

Pracujemy z pasją i nie zapominamy o rozwoju.

Copyright © 2008-2022 by Szkoła fotografii Katowice, Fotoedukacja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opracowanie projektu graficznego: Sylwester Smigielski
Wdrożenie projektu: Triso.pl

FOTOEDUKACJA
ul. Harcerzy Września 1939r. Nr 5
40-659 KATOWICE-Piotrowice

NIP 643-167-66-33
REGON 240029093-00028

Numer konta:
FOTOEDUKACJA / ING Bank Śląski
25 1050 1357 1000 0022 9016 5642

Tel. (0-32) 206 46 81
kom. 506 146 407 / 506 146 408 / 506 146 409
e-mail: "sekretariat@fotoedukacja.edu.pl"